Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, to grupa mężczyzn wybrana z grona parafian, ciesząca się pełnym zaufaniem Kościoła, który w osobie Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego  upoważnił ich do rozdzielania Najcenniejszego Daru Kościoła – Eucharystii. Opiekunem i kapłanem dbającym o ciągłą formację Szafarzy jest ks. proboszcz Kordian Gulczyński.

Zadania szafarzy są następujące: z upoważnienia biskupa rozdzielanie wiernym komunii świętej ,zanoszenie chorym i starszym do domów w poszczególne niedziele roku kościelnego komuni świętej; pełne pobożności uczestnictwo we mszy świętej i gdy zachodzi taka potrzeba, rozdzielanie wiernym komunii świętej.  Szafarze wykonują swoją posługę nieodpłatnie w duchu służby wspólnocie Kościoła, a szczególnie osobom chorym i starszym, którzy nie mogą przybyć do świątyni na mszę świętą.

W naszej Parafii swoją posługę Nadzwyczajnego Szafarza Najświętszego Sakramentu pełnią dwie osoby

Pan Grzegorz Oksanicz ustanowiony w 2010 roku oraz

Pan Michał Czykier ustanowiony w 2017 roku